بازگشت
دسته
قیمت
 1. تومان40000
  تومان29000000
  40000- 29000000
 2.  
 3. از

  تومان

  تا

  تومان

برند
 1. رونیکس - Ronix (10)
 2. محک - Mahak (1)
 3. نووا - Nova (15)
 4. سفیر - Safir (2)
 5. هیوندای - Hyundai (1)
 6. آینهل - Einhell (3)
 7. سایر (9)
 8. اکتیو - Active (11)
 9. ماسادا -Masada (12)
 10. روداک - Rodack (1)
 11. آروا- Arva (3)
 12. کنزاکس - Kenzax (10)
 13. باورس - Bavers (2)
 14. نک - NEK (2)
 15. واستر - Vaster (2)
 16. وینکس - Winex (1)
 17. جک ایران - Jack Iran (11)
 18. آیرون مکس - IronMax (2)
کاربرد ابزار
 1. خانگی (2)
 2. عمومی صنعتی (37)
 3. مکانیکی (87)
موجودی
 1. موجود (2)
https://abzarmart.com/
جستجوی پیشرفته

نمایش کالای 1 تا کالای 36

مجموع کل: 98 کالا

 • جک روغنی 3 تن مدل NTB-2103 نووا1
  fast-delivery-icon

  جک روغنی 3 تن مدل NTB-2103 نووا

  ‎۴۷۷٬۰۰۰ تومان
 • جک روغنی کوتاه 10 تن مدل کروز جک ایران1
  fast-delivery-icon

  جک روغنی کوتاه 10 تن مدل کروز جک ایران

  ‎۷۹۷٬۵۰۰ تومان

جک و خرک

جک‌ها و خرک‌ها ابزارهایی هستند که برای بالا نگه داشتن اجسام از سطح استفاده می‌شوند. جک‌ها قابلیت بالا بردن و نگه داشتن اجسام را دارند، اما خرک‌ها تنها می‌توانند جسم بالا رفته توسط جک را ثابت نگه‌ دارند یعنی می‌توان گفت این دو ابزار مکمل هم هستند. اگرچه جک‌ها و خرک‌ها برای بالا بردن هر جسمی استفاده می‌شوند، اما ملموس‌ترین نمونه از آن‌ها استفاده هنگام تعویض لاستیک خودرو یا بازبینی و تعمیر قسمت‌های زیرین آن است. وجود یک جک در داخل هر خودرویی لازم بوده تا در هنگام پنچری، لاستیک تعویض شود اما چون این فرآیند زمان زیادی نمی‌برد وجود یک خرک دلبخواه است. طراحی خرک‌ها به گونه‌ای است که فاقد فنر بوده و به این دلیل از ایستایی بالاتری نسبت به جک‌ها برخوردارند که این ویژگی مانع از انتقال تکان‌ها و ضربات احتمالی حین تعمیر، به خودرو شده و ایمنی بالاتری دارد تا خودرو به زمین نیفتد.

نمایش بیشتر

انواع جک

انواع مختلفی از جک خودرو وجود دارد که جک برقی، پیچی (بازویی) ، سوسماری و روغنی از جمله آن‌ها است. اگرچه عملکرد هرکدام متفاوت است اما همه آنها هیدرولیک هستند.

نکات مهم هنگام خرید جک

با توجه به اینکه هر جک قدرت بالا بردن محدوده وزنی مشخصی را دارد در ابتدا بایستی نوع خودرو و توان مورد نیاز جک برای بالا بردن آن بررسی شود و در کنار آن دفعات استفاده از آن نیز مهم بوده و بایستی مد نظر قرار گیرد. برای خودروهایی با وزن کمتر از 3 تن، جک‌های جمع شونده‌ی پیچی گزینه مناسبی هستند که علاوه بر قیمت مناسب، جای کمی از خودرو را نیز اشغال می‌کنند. برای خودروهای باری سبک مثل وانت و نیمه سنگین (وزن بیش از 10 تن) ، استفاده از جک‌های روغنی با توان متناسب با وزن خودرو توصیه می‌شود. جک‌های روغنی که هم قدرت بالایی دارند و هم اینکه ماندگاری آنها طولانی است می‌توانند تا بیش از 30 و حتی 50 تن وزن را بلند کنند. جک‌های برقی خودرو که نیازی به فشاردادن اهرم و سایر دردسرها ندارند، به وسیله شارژر فندکی خودرو و یا اتصال به سرباتری عمل کرده و در کمتر از یک دقیقه بسیار ساده و ایمن خودرو را بلند می‌کنند. در آخر اگر تعمیرکار هستید و زیاد با جک سر و کار دارید بهتر است از جک‌های سوسماری استفاده کنید چون علاوه بر ساده بودن استفاده از آن‌ها سرعت عمل بالا و حداقل انرژی مصرفی از طرف کاربر را نیز فراهم کرده و محدودیت‌های سایر جک‌ها را ندارند و حتی برخی از آن‌ها قادر به بلند کردن 15 تن وزن نیز هستند.

انواع خرک

خرک‌ها بر اساس نوع عملکردشان به دو دسته تقسیم می‌شوند:

پین‌دار: دراین مدل ارتفاع خرک با پین تنظیم می‌شود.

دنده‌ای: دراین مدل دنده جایگزین پین شده تا سرعت عمل بالاتر رود.

نکات مهم هنگام خرید خرک

خرک‌ها مکانیزم پیچیده‌ای ندارند اما براساس ظرفیت و ابعاد انواع متنوعی دارند. این وسیله برای مدت‌های طولانی در زیر خودرو قرار گرفته تا علاوه برامکان استفاده از جک برای خودروهای دیگر، امنیت پرسنل تعمیرگاه نیز تامین شود. خرک‌ها برای اطمینان بیشتر مجهز به ضامن فلزی ایمنی هستند تا مانع از پایین رفتن ناگهانی شود.