بازگشت
دسته
برند
 1. رونیکس - Ronix (17)
 2. توسن - Tosan (2)
 3. محک - Mahak (12)
 4. نووا - Nova (3)
 5. کرون - Crown (1)
 6. بلک اند دکر - Black & Decker (7)
 7. هیوندای - Hyundai (8)
 8. آینهل - Einhell (2)
 9. سایر (7)
 10. شیلدر - Shielder (5)
 11. اکتیو - Active (16)
 12. ای.پی.ان - APN (4)
 13. آروا- Arva (4)
 14. ایکس سان - X-sun (1)
 15. آنکور - Anchor (1)
 16. کنزاکس - Kenzax (13)
 17. نک - NEK (2)
 18. واستر - Vaster (1)
 19. وینکس - Winex (11)
 20. اینکو - Ingco (2)
 21. هیرو - HERO (1)
 22. هیوسان - Hyusan (1)
 23. آیرون مکس - IronMax (6)
منبع تغذیه
 1. برقی (77)
 2. بنزینی (1)
 3. باتری (غیر شارژی) (3)
 4. فندکی (12)
قیمت
 1. تومان140000
  تومان93900000
  140000- 93900000
 2.  
 3. از

  تومان

  تا

  تومان

کاربرد ابزار
 1. ساختمانی (18)
 2. نجاری (35)
 3. باغبانی (1)
 4. تاسیسات (22)
 5. خانگی (37)
 6. عمومی صنعتی (103)
 7. مکانیکی (56)
 8. الکترونیک (1)
 9. صنایع دستی (4)
موجودی
 1. موجود (7)
https://abzarmart.com/
جستجوی پیشرفته

نمایش کالای 1 تا کالای 24

مجموع کل: 127 کالا

 • مینی کمپرسور 3 کاره (کیف دار) مدل RH-4260B رونیکس

  مینی کمپرسور 3 کاره مدل RH-4260 رونیکس

  ‎۲٬۲۹۸٬۰۰۰ تومان
 • کمپرسور هوا 25 لیتری مدل 2510 رونیکس 1

  کمپرسور هوا 25 لیتری مدل 2510 رونیکس

  ‎۷٬۴۹۸٬۰۰۰ تومان
 • کمپرسور هوا 50 لیتری 5010 رونیکس 1

  کمپرسور هوا 50 لیتری 5010 رونیکس

  ‎۸٬۹۸۹٬۰۰۰ تومان
 • کمپرسور 10 لیتری مدل 1010 رونیکس 1

  کمپرسور 10 لیتری رونیکس مدل 1010

  ‎۵٬۳۹۸٬۰۰۰ تومان
 • کمپرسور 80 لیتری مدل 8010 رونیکس 1

  کمپرسور هوا 80 لیتری رونیکس مدل 8010

  ‎۱۲٬۹۸۰٬۰۰۰ تومان

پمپ باد (کمپرسور هوا)

کمپرسور باد یا پمپ هواا یک دستگاه مکانیکی است که با کاهش حجم گازها، فشار آن‌ها را افزایش می‌دهد. در برخی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات، کمپرسورها هوا را فشرده کرده و به قسمت احتراق می‌فرستند. از کمپرسورها برای فشرده‌کردن گازها استفاده می‌شود. در حقیقت کمپرسورها با صرف انرژی مکانیکی، سیال را با سرعت به درون خود مکیده، آن را فشرده می‌کنند. در اثر این عملیات، دمای گازی که فشرده می‌شود نیز افزایش می‌یابد.

نمایش بیشتر

معمولاً گاز پرفشار خروجی از کمپرسورها را از یک سیستم خنک‌کننده عبور می‌دهند تا دمای گاز کاهش یابد. انواع گوناگونی از پمپ باد وجود دارد که برای مصارف صنعتی و عمومی طراحی شده‌اند. کمپرسور هوا گونه ای از کمپرسورها می‌باشد.

انواع پمپ باد یا هوا فشرده

با توجه به کاربرد کمپرسور در صنایع مختلف متناسب با نیازها و کارکردهای متفاوتی که مورد نیاز صنایع می باشد، کمپرسور های متفاوتی از دیدگاه نحوه فرایند متراکم کردن گاز، هم چون پمپ باد پیستونی و کمپرسور هوا اسکرو طراحی، تولید و عرضه به بازار می گردند.

کمپرسور باد سیلندر پیستونی: در کمپرسور هوای رفت و برگشتی یا پیستونی در ابتدا هر دو سوپاپ بسته می باشد و حرکت رو به پایین با کاهش فشار سیلندر نسبت به خط مکش باعث باز شدن سوپاپ ساکشن می شود و گاز وارد سیلندر می شود و با حرکت رو به بالا پیستون و بسته بودن سوپاپ ها ، فشار بالا می رود و موجب باز شدن سوپاپ مکش و خروج گاز فشرده شده می شود. با توجه به تعداد فرایند تراکم دو مدل کمپرسور باد پیستونی تک مرحله و دو مرحله داریم.

کمپرسور باد اسکرو: در کمپرسور هوای اسکرو دو مارپیچ یا حلزونی در کنار هم به صورت نر و ماده قرا گرفته اند و با ورود هوا به کمپرسور و ابتدای مارپیچ و دوران مارپیچ ها، در نتیجه هوا گیر میفتد و با ادامه دوران فشرده می شود و از انتهای دیگر مارپیچ و کمپرسور خارج می گردد. کمپرسور باد اسکرو در دو نوع روغنی و بدون روغن می باشد. در کمپرسور باد روغنی اسکرو با تزریق روغن به هوا و چرب کردن آن از استهلام قطعات کاسته می شود و باعث افرایش عمر کمپرسور می شود. این هوای چرب با عبور از فیلتر روغن و سیستم جدا کن روغن وارد سیستم می شود.

کمپرسور هوا صنعتی روغنی: روغن کمپرسور هوا صنعتی ، کمپرسور هوا بزرگ یا قوی و کمپرسور هوا کوچک مهم ترین نقش در افزایش طول عمر محصول را دارد زیرا در زمان بهره برداری از این ماشین تعدادی از قطعات فلزی که در تماس هستند و حرکت لغزشی بر روی هم دارند اگر این سطوح بدون روغن یا مایع روانکاری باشد به سرعت ساییده می شود. به طور کلی در جایی که سطوح نسبت به هم حرکت نسبی داشته باشند نیاز به یک لایه ای به عنوان روانکار می باشد که از ساییده شدن قطعات در گیر جلوگیری کند.

پمپ باد بی صدا یا سایلنت: کمپرسور باد بی صدا یا سایلنت به کمپرسوری اطلاق می شود که نویز تولیدی آن هنگام کارکرد در دسی بل پایین تری باشد. در واقع معیار سنجش پمپ بی صدا همان دسی بل ناشی از کارکرد می باشد که عمده ترین دلیل آن اصکاک قطعات و ضربات می باشد. بازه صدای تولیدی در محدوده 40 تا 90 دسی بل می باشد.

کمپرسور باد بدون روغن: در کمپرسور هوای مورد استفاده در صنایع دارویی و صنایع غذایی، بدون روغن بودن سیال خروجی از کمپرسور بسیار حائز اهمیت می باشد و در غیر این صورت مشکلات اساسی را برای آن صنعت به بار می آورد. بنابراین هوای خروجی از کمپرسور در این صنایع به هیچ وجه نباید روغن در آن وجود داشته باشد. کاربرد کمپرسور هوا بدون روغن در صنایع رنگ و ابزار دقیق بسیار گشترده می باشد زیرا حضور روغن اصلا قابل قبول نمی باشد.

کمپرسور هوا خشک پیستونی: کمپرسور هوا خشک مورد استفاده برای گاز های اکسیژن، دی اکسید کربن، هیدروژن، نیتروژ، نیترواکساید، هوای بدون روغن می باشد. فشار نهایی کمپرسور باد بدون روغن رفت و برگشتی 45 بار می باشد.

کمپرسور پیستونی دبل یا دوبل هوا: کمپرسور پیستونی دوبل یا دبل به این صورت است است که دو هوا ساز در این سیستم وجود دارد که در شرایط کاری که نیاز به هوای فشرده کمتر می باشد، یکی از هواساز ها را از کار می اندازد و باعث کاهش مصرف انرژی می شود. ویژگی کمپرسور دوبل پیستونی یا دبل این است که در صورت خرابی یک هواساز، هواساز دیگر کمپرسور این کمبود را جبران می کند و می تواند باعث جلوگیری هزینه های ناشی از کار افتادن دستگاه ها به دلیل نبود هوای فشرده در صنایعی که وابستگی دائم به هوا متراکم دارند بشود.

پمپ باد دیافراگمی: کمپرسور هوا بدون روغن دیافراگمی برای گازهای آرکون ، هلیوم ، هیدروژن ، نیتروژن و متان می باشد. فشار کمپرسور بدون روغن دیافراگمی تا 100 بار می باشد. ظرفیت کمپرسور هوا بدون روغن دیافراگمی 400 متر مکعب بر ساعت می باشد.

راهنمای انتخاب و خرید پمپ باد

برای اینکه بدانیم چه نوع کمپرسوری با چه مشخصاتی مورد نیاز کار ما می باشد آگاهی از یک سری نکات مهم می باشد:

فشار کاری مورد نیاز، کمپرسور پیستونی تک مرحله در محدوده فشاری 150psi کاری می کند. محدوده فشار کمپرسور پیستونی دو مرحله 200psi می باشد.

کمپرسور پیستونی تک مرحله می تواند یک سیلندر یا دو سیلندر باشد و داشتن دو سیلندر به معنای کمپرسور دو مرحله بودن نیست و سیلندر های بیشتر امکان تراکم هوای بیشتر را فراهم می کند. کمپرسور هوا اسکرو یا همان کمپرسور باد حلزونی مناسب کارکرد دائمی و صنعتی می باشد.

حجم مخزن پمپ نکته مهم دیگر در انتخاب کمپرسور باد می باشد. اگر مدت کوتاهی از کمپرسور استفاده می کنید مخزن کوچک جوابگوی کار شماست و هر چه زمان بیشتر بشود نیاز به حجم مخرن بیشتری دارید.

قدرت اسب بخار کمپرسور نیز حائز اهمیت و نشان دهنده ی توان آن می باشد.

فنی ترین نکته در خرید پمپ باد پنوماتیک توجه به cfm یا جریان حجمی می باشد. و نکته مهم اینکه cfm کمپرسور وابسته به فشار آن می باشد و نباید دو تا cfm با فشار های کاری متفاوت را جمع کرد. به این منظور scfm یا همان حالت استاندارد را در نظر می گیریم.

با داشتن scfm های دستگاه های بادی و جمع آن ها و افزون 30 درصد به عنوان ضریب اطمینان می توان scfm خود را به دست آورد و بتوان حداکثر جریان حجمی در صورت نیاز را تامین کرد.