بازگشت
دسته
برند
 1. رونیکس - Ronix (3)
 2. ماکیتا - Makita (3)
 3. هیوندای - Hyundai (12)
 4. آینهل - Einhell (5)
 5. سایر (2)
 6. اکتیو - Active (2)
 7. ای.پی.ان - APN (3)
 8. لان تاپ - Launtop (4)
 9. دی سی ای - DCA (1)
 10. آروا- Arva (1)
 11. المکس - Elemax (5)
 12. کنزاکس - Kenzax (5)
 13. دوو - Daewoo (4)
قیمت
 1. تومان600000
  تومان65000000
  600000- 65000000
 2.  
 3. از

  تومان

  تا

  تومان

کاربرد ابزار
 1. ساختمانی (4)
 2. باغبانی (4)
 3. خانگی (13)
 4. عمومی صنعتی (50)
 5. الکترونیک (3)
موجودی
 1. موجود (9)
https://abzarmart.com/
جستجوی پیشرفته

نمایش کالای 1 تا کالای 24

مجموع کل: 50 کالا

 • ژنراتور (موتور برق) 800 وات رونیکس مدل RH-47081

  ژنراتور (موتور برق) 800 وات رونیکس 4708

  10%

  Special Price ‎۵٬۳۸۲٬۰۰۰ تومان

  ‎۵٬۹۸۰٬۰۰۰ تومان

 • ژنراتور (موتور برق) 3000 وات کنزاکس 1

  ژنراتور (موتور برق) 3000 وات کنزاکس مدل KPG-13000

  ‎۱۱٬۷۰۰٬۰۰۰ تومان
 • ژنراتور 6کیلووات مدل RH-4760 رونیکس1

  ژنراتور (موتور برق) 6000 وات رونیکس مدل RH-4760

  ‎۲۵٬۵۵۰٬۰۰۰ تومان
 • ژنراتور 2.8کیلو وات مدل RH-4728 رونیکس

  ژنراتور (موتور برق) 2800 وات رونیکس مدل RH-4728

  ‎۱۲٬۹۸۰٬۰۰۰ تومان
 • ژنراتور (موتور برق) 800 وات کنزاکس 1

  ژنراتور (موتور برق) 800 وات کنزاکس

  ‎۴٬۸۹۰٬۰۰۰ تومان
 • ژنراتور (موتور برق) 1000 وات راتو مدل R1000i

  ژنراتور (موتور برق) 2000 وات راتو مدل R2000i

  ‎۱۶٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
 • ژنراتور (موتور برق) 3000 وات اکتیو مدل AC-2830H

  ژنراتور (موتور برق) 3000 وات اکتیو مدل AC-2830H

  ‎۸٬۹۰۰٬۰۰۰ تومان

موتور برق (ژنراتور)

ژنراتورها وسیله ای مفید هستند که نیروی الکتریسیته و برق تولید می کنند و از قطع فعالیت های روزانه یا اختلال در عملیات کاری پیشگیری می کنند. ژنراتورها در شکل های فیزیکی و الکتریکی برای کاربردهای مختلف در دسترس هستند. در بخش های بعدی، نگاهی به چگونگی عملکردها، اجزای اصلی ژنراتور و چگونگی اینکه ژنراتور به عنوان منبع ثانویه نیروی الکتریکی در کاربردهای مسکونی و صنعتی عمل می کنند خواهیم داشت.

نمایش بیشتر

مولدهای الکترواستاتیکی قبل از کشف رابطه بین الکتریسیته و مغناطیس برای تامین انرژی الکتریسیته مورد استفاده قرار می گرفتند. ماهیت این دستگاه ها به گونه ای بود که توان را در ولتاژ بسیار بالا و جریان الکتریکی پایین تولید می نمودند. اصول کار این نوع مولدها بر اساس القای الکترواستاتیک و نیز تولید برق بر اثر اصطکاک صورت می گرفت. این نوع مولدها را تریبوالکتریسیته می نامیدند. امروزه به علت بهره وری اندک و تحمیل هزینه های نگهداری و عایق کاری مورد استفاده قرار نمی گیرند

اجزای تشکیل دهنده ژنراتور:

موتور - دستگاه تولید برق متناوب (آلترناتور) - سیستم سوخت - تنظیم کننده ولتاژ - سیستم سردسازی و اگزوز - سیستم روغنکاری - شارژر باطری - پنل کنترل - چارچوب اصلی

موتور: این قسمت از حیاتی ترین بخش های دیزل ژنراتور است و تمام توان مکانیکی که ژنراتور برای حرکت خود می خواهد را تامین می نماید. موتور در دیزل ژنراتور باید بسیار دقیق انتخاب شود، زیرا توان مکانیکی که یک موتور تحویل می دهد می تواند توان الکتریکی خروجی ژنراتور ما را مشخص کند و به این وسیله قدرت الکتریکی ما برای استفاده از دیزل ژنراتور بدست می آید. در انتخاب موتور دیزل ژنراتور موارد دیگری مانند میزان صدای تولیدی ژنراتور و میزان حجم محفظه سوخت نیز مهم هستند که باید به آن ها توجه نمود. موتور های دیزلی برای راه اندازی و تولید توان ، نیاز به توان الکتریکی دارند. از این رو در اکثر موارد از یک منبع تغذیه که ولتاژ مستقیمی (DC) در حدود ۱۲-۲۴ ولت را تولید می کند برای راه اندازی موتور استفاده می شود. این منبع تغذیه می تواند خود موتور الکتریکی یا تعدادی باتری باشد که این میزان ولتاژ را تامین می کند.

ژنراتور: ژنراتور قلب تپنده تولید توان الکتریکی دیزل ژنراتور است که انرژی اولیه خود را از موتور گرفته و تولید توان برق می کند. نوع ژنراتور بر حسب نیاز ما تعیین می شود. برای مثال برای تولید توان بالا نیاز به ژنراتور القایی داریم.

مخزن سوخت ژنراتور: در این قسمت سوخت دیزل ژنراتور وارد می شود و حجم این مخزن بر حسب نوع دیزل ژنراتور متغیر است. برای مثال حجم مخزن یک نمونه دیزل ژنراتور با توان حدود ۵۰ کیلو ولت آمپر حدود ۹۰۰ لیتر است که به میزان ۸ ساعت می تواند کار کند.

رگولاتور ولتاژ: رگولاتور ولتاژ وظیفه تنظیم ولتاژ خروجی ژنراتور را دارد که این کار با عملکرد اجزایی مانند رگولاتور، سیم پیچی تحریک، رتورو یکسو کننده انجام می پذیرد.

سیستم خنک کننده: در دیزل ژنراتور ها خنک کردن اجزای ولتاژ بسیار مهم است زیرا داغ شدن زیاد و طولانی مدت آن باعث خراب شدن قطعات می شود که این به عملکرد کار ضربه می زند.

سیستم روغن ژنراتور: در دیزل ژنراتور ها اجزای مکانیکی بسیاری وجود دارد که دائما در حال کار و حرکت می باشند لذا برای کارایی بهتر نیاز است که اجزا روغن کاری شوند. معمولا هر ۱۰ ساعت کار با دیزل ژنراتو باید سطح روغن آن را کنترل کرد و در هر ۵۰۰ ساعت روغن باید تعویض شود.

شارژر باتری: این قسمت علاوه بر شارژ کردن باتری، میزان شارژ باتری را نشان می دهد، توان این شارژر با توان خروجی ژنراتور متناسب است.

سیستم کنترل: این قسمت وظیفه کنترل الکتریکی کل سیستم را دارد. قسمتهایی که لازم است کنترل شوند به شرح زیر است.

کنترل ژنراتور : شامل کنترل تمامی پارامتر های دخیل در ژنراتور است که شامل ولتاژ، جریانو فرکانس است.

کنترل موتور : در قسمت کنترل موتور باید پارامترهای سرعت، میزان روشن بودن، فشار روغن، میزان حرارت سیال خنک کننده و … اندازه گیری شود.

سکوی اتصال (شاسی): هر نوع از دیزل ژنراتور یک قسمت با نام سکوی اتصال دارد که تمامی تجهیزات بر روی آن نصب می شود.

سیستم دود خروجی ژنراتور: در دیزل ژنراتور ها به علت تولید دود سمی خروجی نیاز است که سیستمی برای کنترل این دود و جداسازی این قسمت از سایر قسمت ها انجام شود. برای همین منظور در قسمت خروجی موتور این سیستم قرار دارد.

طریقه محاسبه توان ژنراتور:

برای استفاده کاربردی از مولد الکتریکی آگاهی از توان مولد برق برای کاربر امری ضروری است. بر روی دستگاه ژنراتور معمولا پلاکی فلزی نصب می گردد که اطلاعات در مورد توان در آن درج شده است. در بسیاری از موارد نیاز است این واحدها به واحدهای کاربردی در هر منطقه جغرافیایی تبدیل شوند. بطور مثال می توان از فرمول های ساده زیر برای تبدیل استفاده نمود.

آمپر تک فاز = 4/4 × کیلو وات --- آمپر سه فاز = 1/8 × کیلو وات

کیلو وات = 0/736 × اسب بخار --- کیلو وات = 0/8 × کاوا