بازگشت
دسته
برند
 1. ایران پتک - Iran Potk (2)
 2. نووا - Nova (2)
 3. سایر (4)
 4. برگر - Berger (1)
 5. آروا- Arva (1)
 6. سیلور - Silver (1)
 7. وینکس - Winex (2)
قیمت
 1. تومان20000
  تومان240000
  20000- 240000
 2.  
 3. از

  تومان

  تا

  تومان

فروش ویژه
 1. دارای تخفیف (3)
موجودی
 1. موجود (7)
جستجوی پیشرفته

مجموع کل: 13 کالا

 • تبر مدل AW 1010 ایران پتک

  تبرچه ایران پتک مدل AW 2010

  قیمت آخرین فروش ‎۹۴٬۳۰۰ تومان

  ناموجود

 • تبر مدل AW 1010 ایران پتک

  تبر ایران پتک مدل AW 1010

  قیمت آخرین فروش ‎۱۳۳٬۴۰۰ تومان

  ناموجود

 • تبر باغبانی مدل B Din/5131 برگر1

  تبر باغبانی مدل B Din/5131 برگر

  قیمت آخرین فروش ‎۲۰۴٬۶۰۰ تومان

  ناموجود

تبر

تبر یک ابزار برای قطع کردن، بریدن، تکه کردن و فرم دادن به چوب و هیزم و الوار و تنه درختان می‌باشد. تبر با شکل‌های مختلف دارای کاربری‌های مختلف نیز می‌باشد، به عنوان مثال نوعی از تبر در کوهنوردی و برای بالا رفتن از کوه و برای عبور از یخ استفاده می‌شود. تبر از دو قسمت اصلی تشکیل شده است، یک تیغه که از جنس فولاد می‌باشد و دارای لبه تیز و برنده می‌باشد. بخش دیگر یک دسته چوبی یا فلزی و در انواع جدید از انواع فایبرگلاس با روکش می‌باشد. برای خرید تبر باید اندازه و وزن آن را در نظر گرفت و متناسب با کاربرد آن‌ها را انتخاب کرد.

نمایش بیشتر

نکات مهم هنگام خرید تبر

برای خرید تبر باید اندازه و وزن آن را در نظر گرفت و متناسب با کاربرد آن ها را انتخاب کرد. در خرید تبر به جنس تیغه و دسته نیز توجه کنید که هم تیغه تیزی داشته باشد و از فولاد ضد زنگ ساخته شده باشد تا در برابر رطوبت و ضربه مقاومت داشته باشد، و هم دارای دسته سبک و خوش دست با طول عمر بالا باشد. امروزه دسته تبرها را از جنس فایبرگلاس می سازند تا هم وزن کم تری داشته باشد و هم طول عمر بالاتر، هم چنین بر روی آن ها از انواع روکش استفاده می شود تا ویژگی ضد تعریق و ضد لغزش داشته باشند تا در حین کار، کاربر را خسته نکند. دسته های چوبی می تواند بر اثر رطوبت زودتر مقاومت خود را از دست دهد. دسته فلزی نیز بسیار قدیمی است و می تواند دچار زنگ زدگی شود و وزن زیادی نیز دارد. دارای بودن درپوش چرم برای تیغه و بند آویز نیز می‌تواند از موارد کاربردی تبر باشد.

باید دقت کنید که اگر می خواهید از تبر برای تکه کردن چوب و بریدن آن استفاده کنید تبر با لبه تخت باید انتخاب کنید تا بتوانید به وسیله آن عمق بیش تری را برش دهید.

در هنگام خرید تبر، عملکرد و کاربرد آن را نیز باید مد نظر قرار دهیم، تبرهایی که برای برش استفاده می شوند با تبرهای حکاکی متفاوت هستند. لبه تبرهای برش برای جدا کردن و تکه کردن کاربردی می باشد در حالی که تبرهایی که برای حکاکی و شکل دادن استفاده می شوند تکه های چوب را جدا نمی‌کند و در خود چوب فرم ایجاد می کند.

همچنین انواع مختلفی از تبر برای کمپینگ، کوهنوردی، کشاورزی، باغبانی، تهیه هیزم و... وجود دارد که با بررسی و مقایسه ابعاد، وزن و جنس می‌توان به بهترین انتخاب ممکن رسید.